VÍZ-fény-szín-tér – az akvarellről manapság címmel nyílik kiállítás 2015. május 7-én az MNM Palóc Múzeumában.  A tárlat anyagát H. Szilasi Ágota művészettörténész válogatta az egri Dobó István Vármúzeum gazdag képzőművészeti gyűjteményéből, a modern magyar akvarellfestészet legszebb darabjaiból.  A kiállítás aktualitását e műfaj utóbbi évekbeli erős változásai jelentik. Szemléletben, technikában olyan átalakulások történtek ugyanis, hogy szinte már azt sem könnyű megállapítani, hogy „meddig akvarell az akvarell”.  Az eddig általában a műfajt jellemző derűre-harmóniára vágyódást, a nosztalgikus líraiságot egyre inkább felváltják az erőteljesebb, expresszívebb, a konfliktusokat, és a torzult kort is megjelenítő ábrázolásmódok. A jeles kortárs művészek akvarelljei között Réti Zoltán balassagyarmati festőművésznek és további neves nógrádi alkotóknak (Földi Péter, Lóránt János) művei is szerepelnek a most nyíló tárlaton.

A kiállítás 2015. augusztus 31-ig tekinthető meg.