Kalmár Zsanettnek hívnak, 1982-ben születtem Balassagyarmaton.
A fotográfiával, mint önálló művészeti ággal 2015-ben találkoztam egy kedves barátom által, aki már akkor, több mint 10 éve ennek szentelte életét, ez tette ki a mindennapjait.
Egy nap annyit kérdezett tőlem, hogy mit szólnék ahhoz, ha elvinne engem fotózni és megmutatná nekem a világot, ami valójában az Én Világom!
Érdekes arccal nézhettem rá, mert csak annyit mondott engedd, hogy megtörténjen! Láss és tárd ki a szíved! Engedtem és Nyitottam a Világ felé a saját világom felé!
Attól a perctől kezdve maximálisan az életem részévé vált, eggyé váltunk!
Elindult egy folyamat, álmok szövögetése, vágyak arról, hogy majd egyszer, fotókiállításom lesz! De milyen témában? Ekkor jött egy gondolat, egy érzés, hogy vidéki lány vagyok, Palóc lány és itt vannak a gyökereim ez az Én Hazám, ez az Otthonom!
2017-ben sikeresen megvalósult első kiállításom. Az ARTTÉKA Művészet Határok Nélkül Egyesület közreműködésével, a „Közösségek hete” program alkalmából.
Születtem: 1900 Hajnalán címmel
Fotótémám: Nógrád megye,. Terény, Palócföld lett! Ezen belül is a Község páratlan szépségű palóc parasztházai.
Számomra igazi értéket hordoznak!
Hiszen azokat a falakat aggódás, szeretet, gondoskodás és nem utolsó sorban, bizakodó hit emelte fel.
Álmom és vágyam mind ezt a szépséget életben tartani, megmutatni minél több embernek és tovább adni a jövőnek. Így, kép formájában úgy, ahogy Én látom és érzem mindennél közelebb a szívemhez!
További terveim között szerepel egy könyv megalkotása is, amiben nem csak a házak, hanem a népviselet és a gasztronómia is helyet kapna az általam készített fotókon keresztül.
Elszánt és kitartó vagyok, hiszek abban, hogy sikerül!