Kedvezményezett neve: Palóc Múzeumbarátok Egyesülete

Projekt azonosítószáma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2021-02269

Projekt címe:  Időszaki kiállítás rendezése ” 120 éves  a Balassi Bálint Gimnázium” címmel  – Palóc gyermekélet

A szerződött támogatás mértéke100%

Támogatás összege: 1.000.000 Ft

A projekt megkezdésének dátuma: 2021.10.01.

A projekt befejezési dátuma: 2022.06.20.

A tervezett program, az időszaki kiállítás megvalósításával a balassagyarmati Palóc Múzeumbarátok Egyesületének a célja az volt, hogy hangsúlyosan részt vegyen a város és a kistérség lakossága identitásának erősítésében kiemelkedő szerepet vállaló Balassi Bálint Gimnázium munkájában, valamint a tudás, a tanulás, a műveltség szerepének tudatosításában, a gimnáziumnak a város és a kistérség életében betöltött szerepének megjelenítésében. A projekt középpontjában a Gimnázium 120 éves jubileuma előtt tisztelgő időszaki kiállítás megvalósítása állt. Az ismert járványhelyzet miatt a kiállítás megvalósulása másfél évet tolódott, ezért a kerek évszámos aktuális tartalmat kibővítettük, és a megvalósult kiállítás az I. világháborútól az 1960-as évekig mutatja be a palócföldi gyermekek, diákok életét a nagycsaládban, játék és munka közben és a népiskolától a polgári iskoláig és gimnáziumig.